چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۶
 |  ۲۴/ دی/ ۱۳۹۶ - ۴:۲۶
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای امین حق ره : از ده سال سکوت بسته هستند
بازدید
امین حق ره

امین حق ره : از ده سال سکوت

امین حق ره – امسال هم مثل ده سالی گذشت، آئین سالگرد درگذشت بزرگ موسیقی گیلان ” احمدعاشورپور ” نه آن‌گونه که باید و مقام بلندش می‌طلبد، که با ملاحظاتی ویژه!، محدود و در سکوت، بی‌تدارک برنامه‌ای خاص، با حضور جمعی از دوستدارانش بر سر مزارش در انزلی برگزار شد.

بی‌شک هرجا از موسیقی گیلان سخن به میان می‌آید اولینی که در خاطر متبادر می‌‌شود نام احمدعاشورپور است. ترانه‌های او همه‌جا هست. بارها و بارها توسط خواننده‌های رسمی بازخوانی شده و می‌شود. اجراهای روی صحنه توسط هنرمندان متعدد از ترانه‌های او بسیار اتفاق افتاده و می‌افتد. کتاب زندگی و آثارش سالهاست که منتشر شده و دست به دست می‌چرخد. روزنامه‌ها و مجلات و خبرگزاری‌ها از او و آثارش بسیار نوشته‌اند و می‌نویسند. حتی رسانه‌ی ملی ( رادیو و تلویزیون) در برنامه‌های ترکیبی یا سریال‌ها صدایش را گاه و بی‌گاه بی‌نام یا با ذکر نام پخش می‌کند.

امین حق ره

امین حق ره


با این اوصاف، این‌که در زادگاهش (انزلی) تا امروز نشده نکوداشتی در خور نام و مقامش برگزار شود از آن رویدادهای غریب است. یا کوتاهی اهالی فرهنگ است یا کم‌لطفی مسئولان امر. به هرحال به گمانم وقتش رسیده برای این مساله‌ی عجیب و بی‌‌جواب مانده‌ی ده ساله پاسخی منطقی و مُوجه پیدا شود.

قصه هرچه هست، سالروز تولد آقای آوازه‌خوان هم نزدیک است. بهمن که به میانه برسد عاشورپورِ نازنین صدساله می‌شود. همت هست و انتظار به همراهی، تا صدای خوب و درستش، بلند در شهر بپیچد و بهانه‌ی مهربانی و مودت و همدلی باشد.


امید که این‌گونه شود…

امین حق ره


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 503 بازدید

بازدید دیروز: 3731 بازدید

بازدید کل : 9890269 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی