چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۴
 |  ۲۵/ دی/ ۱۳۹۶ - ۶:۲۰
  |   نظرات: 29 نظر
بازدید

سوالات مردم از حسن پورقربان پس از سه ماه سکانداری شهرداری بندرانزلی

حسن پورقربان پس از سه ماه سکانداری شهرداری بندرانزلی هنوز کنفرانسی خبری برای پاسخگویی به اصحاب رسانه و مردم انزلی تشکیل نداده است ، در مطلب قبلی سوالاتی از شورای شهر انزلی پرسیدیم که امیدواریم در اولین فرصت به آن سوالات پاسخ دهند ، با اینحال در این مطلب ما سوالات مردم انزلی را پیرامون فعالیت های شهردار جدید مطرح خواهیم نمود .

به گزارش وب سایت خبری تحلیلی انزلی پرس ، ۹۰ روز از آغاز شهرداری حسن پورقربان می گذرد ، شهرداری که با اصرار رئیس فعلی شورای شهر به یکباره از چراغ جادو بیرون آمد تا با تجارب مدیریتی خود تحولی عظیم در شهرداری بندرانزلی ایجاد کند ، شهرداری که در روز معارفه ” مهندس پورقربان ” معرفی شد اما این روزها اطرافیان وی لطف را در حقش به حد اعلی رسانده و او را دکتر پورقربان ! معرفی می کنند .

شاید بهتر است به عنوان سوال اول این مسئله را طرح کنیم که آیا ایشان در ۹۰ روز گذشته مدرک دکترای خود را دریافت کرده اند یا صرفا دوستان و همراهانشان به ایشان رشوه کلامی می دهند !؟ جایز است این نکته را نیز یاد آور شویم که در سیستم دانشگاهی به فردی که دوره دکتری را طی می کند تا زمان دریافت مدرک دکتر نمی گویند !

تا زمان روشن شدن این موضوع ما ایشان را مهندس حسن پورقربان خطاب می کنیم ، شهرداری که به گفته امیر احمدی فر ” رئیس فعلی شورای شهر انزلی ” و بزرگترین حامی وی در زمان ” انتخاب شهردار ” قرار بود تحولی عظیم در مدیریت شهرداری بندرانزلی ایجاد نماید و البته قرار بود در کنار این فرد به اصطلاح با تجربه یک شهردار جوان برای آینده انزلی تربیت شود .

در ابتدا قرار بود ” شهرداری انزلی چی ” برای شهرداری بندرانزلی انتخاب شود که البته پس از نا امیدی امیر احمدی فرد از رسیدن به کرسی شهرداری بندرانزلی ایشان تصمیم گرفتند با رایزنی های فراوان پور قربان را از ” انزلی محله لنگرود ” به انزلی بیاورند تا رئیس جوان شورای شهر انزلی در همین ابتدای کار بین مردم به بد عهدی متهم نشود !

قرار بود در کنار حسن پورقربان از جوانان نخبه انزلی به عنوان مشاور استفاده شود تا در آینده از میان همین جوانان شهرداری انزلی چی تربیت و مدیریت امور شهرداری بندرانزلی را در دست بگیرد ، ۹۰ روز از گفتن آن شعارها گذشته است اما خبری از مشاوران جوان و نخبه انزلی چی در کنار شهردار با تجربه نیست !

پور قربان در روزهای ابتدایی آغاز فعالیت خود اعلام نمود که بزودی ۳۰ پروژه اولویت دار شهری را به مردم انزلی اعلام و فعالیت های خود را بر روی این پروژه ها متمرکز خواهد نمود ، ۹۰ روز گذشته و اسامی این پروژه ها هنوز اعلام نشده است !

درحالی که مدیریت شهری انزلی بشدت از عدم مطالعه ی وضع موجود و تعریف پروژه های زیرساختی رنج میبرد آیا جناب شهردار و شورای شهر دغدغه ای در این زمینه داشته اند و اگر این عزیزان دغدغه مند هستند تا کنون چند جلسه و کمیسیون در این رابطه تشکیل شده است؟

و آیا وجود این تعداد کمیسیون در شورا لزومی دارد؟ مصوبات شورا ضمانت اجرایی توسط شهردار دارد؟ آیا جلسات شورا و کمیسیون ها راندمان بالایی دارند؟ چه کسی پیگیر اجرا شدن مصوبات توسط شهردار خواهد بود ؟

آیا قرار است شهرداری بندرانزلی همچون گذشته به مسیر نادرست خود ادامه دهد یا استراتژی جدیدی برای خروج از این رکود تعریف شده است ؟

حسن پورقربان

حسن پورقربان

 

به گفته افراد حاضر در شورای فعلی در مدیریت قبلی شورا مسائل سیاسی ، منافع ، پست و مقام ، اولویت ها و پروره های شهرداری را تعیین میکرد و به نظر می رسد در شورای فعلی هم دقیقا همین عوامل پایه اصلی انتخاب شهردار بوده و الویت ها را تعیین خواهد کرد نه دغدغه تخصصی و نه منافع شهر و مردم انزلی ! که اگر واقعا این تحلیل درست باشد باید عنوان نمود که درب همچنان بر همان پاشنه می چرخد !

ارائه خدمات نظافت شهری ، زیبا سازی و اجرای طرح های کوچک در همه سالهای اخیر با کیفیت کم و زیاد انجام شده است و اگر مبنای مدیریت را ارائه چنین خدمات پیش پا افتاده ای در نظر بگیریم تفاوت پورقربان با پور شعبان تنها در یک قربان و شعبان است !

خطاب به سایر اعضاء شورای شهر انزلی که سودای رسیدن به قدرت بیشتر را ندارند و به دنبال خدمت به مردم انزلی هستند عرض می کنیم ، مدیریت شهری انزلی نیاز به ، تزریق فکر ” آنالیز آمار ریاضی مدیریت مدرن ” و در یک نگاه اتاق فکر قوی و شهرداری معتقد و تشنه به اتاق فکر دارد نه اینکه با زور و سیاست شهردار را راضی به تشکیل اتاق فکر کنید.

مصاحبه جناب شهردار با رادیو استانی گیلان نشانگر مدل فکری و مدیریتی ایشان است، آیا واقعا در جواب مجری آن برنامه در رابطه با ” درآمدهای پایدار “می بایست چنان جواب خجالت آوری داده شود.

شهردار محترم باید پاسخگو باشد که شهرداران ناحیه بر اساس چه متر و معیار مشخصی انتخاب شده اند ؟ صلاحیت ، تخصص ، تجربه و علم در انتخاب این افراد نقشی داشته است یا خیر ؟

حسن پورقربان پس از ۹۰ روز هنوز هیچ کنفرانس خبری برگزار نکرده است تا گزارشی از عملکرد ۹۰ روز گذشته خود ارائه دهد ! این در حالی است که این روزها هر دهیاری نیز می داند که باید حداقل هر دو ماه یکبار به مردم و اصحاب رسانه پاسخگو باشد ، آیا جناب پور قربان اعتقادی به پاسخگویی ندارد یا اینکه آنقدر مشغول سامان دادن به اوضاع شهرداری است که وقتی برای این کار نداشته است ؟

شهردار انزلی باید اعلام کند که دقیقا چه برنامه ای برای جذب سرمایه گذار دارد ؟ آیا صرفا با فروش تراکم و دریافت عوارض می توان شهرداری انزلی را مدیریت کرد ؟ اگر روال به این شکل باشد ایشان هم در عمل هیچ تفاوتی با شهرداران سابق انزلی ندارد !

رئیس شورای شهر انزلی در روزهای پیش و پس از انتخابات همواره اعلام می کرد که در شهرداری آینده مدیران در اتاق های شیشه ای حضور خواهند یافت و تمامی فعالیت هایشان به صورتی کاملا شفاف دیده خواهد شد اما این روزها شنیده می شود که برای درب های اتاق شهردار نیز درزگیر نصب شده تا آن حداقل صدای خروجی هم از اتاق ایشان خارج نشود ! چرا باید همه تصمیمات پشت درب های بسته گرفته شود ؟ آیا مردم انزلی و نخبگان شهر نامحرم هستند ؟ یا مسائلی دیگری وجود دارد که صلاح نیست مردم از آن آگاه شوند !

برنامه بودجه سال آینده شهرداری بر چه اساسی تنظیم شده است ؟ و اگر تنظیم شده چرا نسخه ای از آن برنامه در اختیار رسانه ها قرار نمی گیرد تا بر مبنای آن برای مردم تحلیل کنند و توضیح دهند که بودجه شهرداری بندرانزلی در سال آینده به صورت جزء قرار است در کجا هزینه شود .

مردم انزلی در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ رویه تغییر در پیش گرفتند و امروز مطالبات بحق خود را پیگیری می کنند ، شهردار محترم باید در اولین فرصت و در یک کنفرانس خبری با حضور رسانه ها و خبرنگاران مستقل انزلی به این سوالات مهم و اساسی پاسخ دهد.

مردم انزلی و نخبگان این شهر در قبال رفتارهای نادرست و خارج از مسیر منافع عمومی سکوت نخواهند کرد و به جزئیات رفتارهای شورای شهر و شهرداری انزلی را که خود با رای هایشان بر مسند کار قرار داده اند رصد خواهند نمود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

29 Responses to “سوالات مردم از حسن پورقربان پس از سه ماه سکانداری شهرداری بندرانزلی”

 1. نیما حسینی گفت:

  عالی بود
  مدتها بود هیچ سایتی در انزلی مسائل رو اینطور نگاه نمیکرد
  باید پورقربان و احمدی فر و مجاب کرد که بیان و پاسخگو باشند

 2. کریم قربانی گفت:

  اینا همشون مثل هم هستند یه مشت مافنگی که بدرد لای جرز هم نمیخورن

 3. رضا محمدپور گفت:

  سالهاست از انزلی دورم متاسفانه در تصاویر هیچ پیشرفت و موفقیتی در انزلی مشاهده نمیکنم امیدوارم آقای پورقربان بتونه کاری برای انزلی بکنه

 4. vartan گفت:

  احمدی فر نه سواد سیاسی داره و نه تجربه مدیریت به نظرم انتخاب این شخص که بزرگترین افتخارش دانش آموخته برتر یه دانشگاه خصوصی بوده بزرگترین اشتباه انزلی چی ها در طی سالهای اخیر ببوده

 5. مبین گفت:

  انزلی محله لنگرود رو خوب اومدی خخخ

 6. نکته کلیدی گفت:

  نکته کلیدی این مقاله اینجاست :

  ارائه خدمات نظافت شهری ، زیبا سازی و اجرای طرح های کوچک در همه سالهای اخیر با کیفیت کم و زیاد انجام شده است و اگر مبنای مدیریت را ارائه چنین خدمات پیش پا افتاده ای در نظر بگیریم تفاوت پورقربان با پور شعبان تنها در یک قربان و شعبان است !

  ایول به نویسنده زدی تو خال

 7. مریم گفت:

  متاسفانه سالهاست افراد با دانش و متخصص و از انزلی فرار میدن تا ما آخرش راضی بشیم به امیر احمدی فر و امثال زنجانخواه و مه سیما و فلان

  کلی جوان با تحصیلات عالی داریم که مردم نمیشناسن

  ای کاش به جوانهای تحصیلکرده شهرمون اعتماد کنیم

 8. amir safari گفت:

  anzali mahalaro khob gofti D

 9. RIJHAN گفت:

  این آقای شهردار از لپ لپ در اومده بابا این تو لنگرود مگه چیکار کرد کجا رو آباد کرد که الان اومده انزلی

 10. سروش گفت:

  عشق است رئیس جوان شورای شهر امیر خان احمدی فر
  تا کور شود هرآنکه نتواند دید

 11. انزلی پرس دروغگو گفت:

  سایت کثیف انزلی پرس در حال تخریب شورای شهر

  • مهران گفت:

   سیکتیر بابا

  • انزلی آنلاین خایه مال گفت:

   تو برو خایه مالی انزلی آنلاین و بکن یه مشت کوسخول بی سواد و خایه خورد شدن واسه ما رسانه
   درود به انزلی پرس که زیر بیرق هیچ سیاسی عوضی نرفتی واسه همینه که همیشه مخاطبینت و داری

  • امیریان فر گفت:

   زشته آقا به هم توهین نکنید
   مدیر کجایی دقیقا کجایی ؟

 12. بهمن یاری گفت:

  امیر احمدی فر سودای رسیدن به نمایندگی مجلس رو داره بنده خدا بدون سواد سیاسی میخواد بشه نماینده انزلی فکر کرده همچین شفتگیه

 13. رضا رمضانی گفت:

  انزلی محله لنگرود هههههه

 14. مهران گفت:

  بزرگترین خیانت و همین شورا کرده رفته شهردار لنگرودی آورده همینا موقع انتخابات دم به دم میگفتن غریبه ها شهر ما رو اشغال کردند جوانهای ما بیکارند آقای رئیس دروغگو رفتی از انزلی محله واسه ما شهردار لنگرودی آوردی که هر و از بر تشخیض نمیده دوزار سواد نداره

 15. دکتر امیر موسایی گفت:

  سلام به همشهریان عزیزم امیدوارم همواره خوب و سلامت باشید
  دوستان به نظرم باید این مقاله رو چند بار بخونیم و دست به دست کنیم که برسه به دست مدیران شهری
  به راستی مردم به این عزیزان رای دادند که مشکلاتشان برطرف بشه اما از انزلی خبرهای خوبی شنیده نمیشه
  گفته میشه که متاسفانه رئیس شورا در باد آن ۱۳ هزار رای خوابیده و رویاپردازی میکنه که در سال آینده در انتخابات شرکت کنه
  با این تفکر اشتباه ایشون هیچ کمکی نمیتونه به انزلی بکنه و قطعا تمام توان خودشون را برای انتخابات میذاره
  از جوانانی چون یاسر کریم بخش انتظار میره در صورت اطمینان از صحت این ادعا مبحث عدم کفایت امیر احمدی فر در شورا بررسی بشه
  سپاس از شما

  • رضا رمضانی گفت:

   کاملا با شما موافقم
   از یاسر کریمبخش درخواست میکنیم که باد احمدی فرد و خالی کنه

  • سارا گفت:

   شما واقعا رد دادید
   کدوم انتخابات
   احمدی فرد داره با جون و دل برای انزلی کار میکنه

  • میلاد کی نژاد گفت:

   رویا پردازی ممنون
   به مردم خدمت کنید
   اگر لیاقت ندارید استعفا بدید
   مردم شما رو انتخاب کردند که مشکلات شهر و برطرف کنید
   این شهردار خیلی بی بخار تر از این حرفهاست

  • امیر گفت:

   اینا همه دستشون با هم تو یه کاسست

 16. سارا گفت:

  واقعا دلیل اینهمه تخریب احمدی فرد چیه ؟

 17. YANOSH گفت:

  آخه واقعا این سواله میپرسی : آیا قرار است شهرداری بندرانزلی همچون گذشته به مسیر نادرست خود ادامه دهد یا استراتژی جدیدی برای خروج از این رکود تعریف شده است ؟
  اینا چی میفهمن استراتژی چیه از بدیعی فر هم بدترن

 18. چوبرا گفت:

  حق مردم انزلی بیش از این نیست
  شهری که نخبگانش فراری و پخمگانش عضو شورای شهر باشن نباید بهتر از این باشه

 19. کیوان جوادیان گفت:

  انزلی پرس کمتر حاشیه سازی کن خجالت داره شهرداری که هنوز سه ماه نیست اومده اینجور تخریب کردنش درست نیست

  • امیر گفت:

   کجای این حرفها ناحق بود ؟ ما فقط یاد گرفتیم در جواب سریع یه چیزی بگیم اگه تونستی یک خط ناحق تو این مطلب پیدا کن
   بنده خدا همین یکی دوتا سایت که حق مردم و دنبال میکنه هم نباشه فردا اینا هزارتا بلا هم سرت بیارن کسی نیست صداتو منتشر کنه

 20. امیر گفت:

  هیچ دل خوشی از هیچ کدام از سیاست مداران انزلی ندارم
  همشون مشتی دزد هستند که اومدن جیب ملت و بزنن

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 503 بازدید

بازدید دیروز: 3731 بازدید

بازدید کل : 9890269 بازدید

افراد آنلاین: 1 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی