*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 4858
  • 09 مارس 2016 - 4:47
شجريان: تاوان پافشاري روي اصولم را داده ام 

شجريان: تاوان پافشاري روي اصولم را داده ام 

به گزارش انزلی پرس ، محمدرضا شجریان در گفت و گویی مفصل با یکی از نشریات داخلی پیرامون موضوعات مختلف به گفت و گو پرداخت که در این بخش خلاصه ای از این گفت و گو را در اختیار شما مخاطبین گرامی خبرگزاری انزلی پرس قرار خواهیم داد.   همراهي با مردم هميشه هزينه داشته […]

به گزارش انزلی پرس ، محمدرضا شجریان در گفت و گویی مفصل با یکی از نشریات داخلی پیرامون موضوعات مختلف به گفت و گو پرداخت که در این بخش خلاصه ای از این گفت و گو را در اختیار شما مخاطبین گرامی خبرگزاری انزلی پرس قرار خواهیم داد.

2016-03-09-08-13-29--2006423841

 

همراهي با مردم هميشه هزينه داشته است اما من كاري را از روي مصلحت و منفعت انجام نمي دهم كه منتظر فايده باشم.

در بسياري از مواقع هم با علم به اينكه اين ماجرا مي تواند برايم مشكلاتي به وجود بياورد انجامش داده ام.

هيچ وقت چه در كار هنري و چه در رفتارهاي اجتماعي ام علتي باعث نشده است تا كاري برخلاف آنچه دوست دارم و فكر مي كنم رفتار درستي است – همراهي با مردم – انجام دهم.

شايد مي توانم بگويم خيلي وقت ها درباره خيلي مسائل رياضت كشيده ام تا از اصولم كوتاه نيايم و به هر روي جامعه متوجه اين ماجرا شده است.

به همين خاطر است كه حالا به نظر مي رسد به من اعتماد دارند. علت اين ماجرا به خاطر همين واكنشها و رفتارهايي است كه شايد خيلي هاي ديگر آن را انجام نمي دادند.

{ از انجام كار هنري محرومم و مخاطبانتان از بهره بردن آن محروم شده اند} من از اين مسئله خوشحام نيستم اما اينكه روي اصولم و آن چيزي كه فكر مي كردم درست است پافشاري كرده ام مسئله اي نيست كه حتي با اين قيمت از آن ناراضي باشم.

حالا مي بينم همين ماجرا براي من تبديل به يك سرمايه اجتماعي بزرگ شده است هر چند كه تاوانش را هم داده ام.

رئيس جمهور و وزير ارشاد مخالف ممنوعيت من از كار هستند. گروههايي هستند كه با اسمهاي مطرح مشكل دارند. براي خودشان خبرگزاري، روزنامه و رسانه هم دارند. علت اينكه مشكلشان با من چيست نمي دانم. همانطور كه نمي دانم چرا تا اين اندازه كينه توزانه رفتار مي كنند.

چيزي كه در اين ميان مشخص است اينكه اين آدمها نه من را از نزديك ديده اند و نه چيزي از هنر مي دانند. هيچ! فقط كارشان اين است كه آدمي را نفي كنند. اين مايه تاسف است كه كساني كه باهنر هيچ سر آشتي ندارند … اما راهي جز آشتي با هنر وجود ندارد.

آدمها ممكن است روزي متوجه اين ماجرا بشوند كه اشتباه كرده اند و از اشتباه خودشان برگردند. در اين صورت است كه اميد مي تواند وجود داشته باشد واگرنه كسي كه فكر مي كند دارد كاري را درست انجام مي دهد هيچ وقت رويه اش را عوض نمي كند.

اميدي كه شما از آن حرف مي زنيد بستگي به افرادي دارد كه صاحب اختيار هستند و مي توانند دستور دهند. به هر حال درست يا غلط بودن تصميمات را هميشه تاريخ قضاوت خواهد كرد.

من چندين و چند اثر صوتي و تصويري دارم اما ۶ تا ۷ سال است كه محوزي براي كارهايم صادر نشده است و نمي توانم منتشر كنم. اين آثار همراه با گروه شهناز و اركسترهاي بزرگ و گروههاي ديگر است. حالا منتظرم روزي مخاطبان آنها را بشوند.

انتشار آلبوم در خارج از كشور فايده اي ندارد. شايد بازده مالي داشته باشد اما بازدهي هنري ندارد. به خصوص در شرايطي كه موسيقي ما با آن مواجه است و يك اثر كه براي هنرمند كلي هزينه مادي و هنري داشته است روي سايتهايشان مي گذارند و همه هم ان را به صورت مجاني دانلود مي كنند

هيچ كس از راديو و تلويزيون گرفته تا سايتها و غيره حق ندارد هنر را به نفع خودش مصادره كند. حقوق مولف و مصنف بايد درست شود.

تمام جبهه گيريها عليه من از همان زمان {اعتراض به پخش از تلويزيون} شروع شد. در رسانه هايشان هر چه خواستند نوشتند. حتي رئيس صدا و سيما حرفهاي زيادي زد؛ در حالي كه اينها هيچ كدامشان نه سر پياز هستند و نه ته پياز. متاسفانه اين كينه توزيها و اين پيش داوري ها در كشور ما فراوان است و شما جايگاهي نداريد كه شكايت كنيد و قانون از شما دفاع كند.

(منبع: مهرنامه)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.