سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۶:۴۷
 |  ۲۰/ دی/ ۱۳۹۶ - ۷:۵۸
  |   نظرات: يك نظر
بازدید

مردم انزلی مطالبات به حق خود را پیگیری می کنند

شورای انزلی حدودا ۸ ماه است که سکان مدیریت شهر بندرانزلی را در دست دارد و امروز مردم انزلی مطالبات قانونی خود را از این شورا طلب می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انزلی پرس ، بدون شک انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ را می توان  نقطه عطفی در تغییر رویه مردم انزلی از حالتی خنثی به شیوه ای مطالبه گر در مباحث مدیریت شهری نام گذاری نمود ، روزی که اکثریت معترض مردم انزلی به سیاست ها اشتباه و بدون پشتوانه اکثریت شورای شهر پیشین پای صندوق های رای حاضر شده و در اقدامی هوشمندانه همه افرادی که سالها سبب عقب ماندگی انزلی در همه زمینه ها شده بودند را راهی منازل خود کردند تا با تزریق افکاری جدید به پیکره مدیریت شهری فصل جدیدی را در در زمینه مدیریت شهری رقم بزنند.

گرچه نام های قرار گرفته در لیست امید مطلوب همه مردم انزلی نبود و حتی برخی از نام های  گرفته در این لیست هیچ سنخیتی با خط مشی اصلاح طلبی در گذشته نداشته و متاسفانه برخی از این افراد رسما از اردوگاه اصولگرایی و به قول رئیس جمهور روحانی به صورت اتوبوسی به جمع اصلاح طلبان پیوستند اما مردم انزلی با علم به این موضوع و صرفا برای ایجاد تغییر در ساختار مدیریت شهری حاضر شدند به لیست امید مورد تایید سران اصلاح طلب انزلی رای بدهند و حاصل این همگرایی موفقیت حداکثری لیست امید در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ بود.

پس از روی کار آمدن شورای جدید اعضاء این شورا به صورت متفق القول اعلام نمودند که مردم انزلی باید سطح مطالبه گری خود را افزایش دهند و از مسئولان شهری بخواهند که در قبال فعالیت هایی که در شهر انجام می دهند به آنها پاسخگو باشند ، حالا با گذشت حدودا ۸ ماه از انتخابات و روی کار آمدن شورای شهر جدید مردم انزلی سوالاتی دارند که قطعا باید از سوی اعضاء محترم شورای شهر انزلی به این سوالات پاسخ داده شود .

 

شورای انزلی

شورای انزلی

 

شورای محترم باید به مردم انزلی پاسخگو باشد که در طی ۸ ماه گذشته تا چه حد شعارهای خود را عملی کرده و در راستای منافع عموم مردم انزلی حرکت کرده است ؟ مردم انزلی در انتظار شنیدن خبرهای خوبی هستند که اعضاء شورای جدید در کمپین های انتخاباتی خود از آن صحبت به میان آورده بودند .

این عزیزان باید پاسخ دهند که آیا هنوز شیوه مدیریت در این شهر به همان سبک قدیمی با انجام امورات روزمره شهری است یا قرار است با کمک گرفتن از نخبگان شهری برنامه ها و سیاست هایی مدون برای توسعه شهر انزلی طرح ریزی شود .

پاسخگویی به مردم و مطالباتشان باید از حالت شعاری خارج شود ، امروز پیش از هر زمانی انزلی نیازمند اجرای طرح های مطالعه شده و اصولی است ، به عنوان مثال شورای محترم باید پاسخ دهد که بر چه مبنا و اساسی تصمیم گرفته است که مکان شنبه بازار انزلی را مجددا به محل قبلی باز گرداند ؟ چه مطالعاتی پیرامون این انتقال انجام شده و کدام افراد و نهادهایی در این زمینه نظر کارشناسی ارائه کرده اند ؟

نمایندگان منتخب شورا باید پاسخ دهند که آیا استفاده از نظرات کارشناسی نخبگان جوان برای مدیریت شهری تنها یک شعار پر رنگ و لعاب انتخاباتی بوده است یا در واقعیت امروز دیدگاه جوانان با دانش انزلی دیده می شود ؟

تیم جدید باید پاسخ دهد که از کدام الگوی موفق مدیریت شهری برای بهبود اوضاع نابسامان شهر انزلی پیروی خواهند کرد ؟

شورای انزلی باید در زمینه سیاست های خود در قبال باشگاه ملوان و هواداران پر شمار این تیم که قطعا یکی از مهمترین ارکان پیروزی لیست امید در انزلی بودند شفاف سازی کند ، باید مشخص شود که حدود و اختیارات شورای شهر انزلی برای حمایت از تیم محبوب و مردمی ملوان تا چه حدی است ، باید مشخص شود که آیا واقعا دو ماه قبل اسپانسری میلباردی پشت درب های شورای شهر حضور داشته یا هدف از اعلام چنین اخبار شبه انگیزی که سبب جدایی احمد دنیامالی از ملوان شده و بحران های مالی عظیمی را به مجموعه باشگاه وارد آورده صرفا جنبه تبلیغاتی داشته است ؟

مردم انزلی امروز سوال می پرسند که آیا شهر انزلی همچون گذشته به شیوه غیر اصولی و غیر کارشناسانه در حال مدیریت شدن است یا امروز دیدگاه مسئولان شهری اصولی و بر مبنای نظرات کارشناسی شده است ؟

در این مطلب به اتفاقات رخ داده در شهرداری انزلی نپرداختیم و قطعا در مطلب بعدی به سراغ حسن پروقربان خواهیم رفت و فعالیت های وی را در سه ماه اخیر مورد بررسی قرار خواهیم داد .

از رسانه های مستقل انزلی درخواست می کنیم که وضعیت شهر را رها نکرده و پرسش ها و مطالبات مردم و نخبگان جوان شهری را از شورای انزلی و سایر مسئولین انزلی مطالبه نمایند ، رها کردن شواری فعلی زمینه ساز به وجود آمدن وضعیتی است که اکثریت شورای قبل برای شهر انزلی به وجود آوردند ، کار را رها نکنید ، این تازه اول داستان است .


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

One Response to “مردم انزلی مطالبات به حق خود را پیگیری می کنند”

  1. رضوان گفت:

    کاملا موافقم دیگه وقتشه شورا از فعالیت های شعاری تغییر پوزیشن بده الان وقت عمل هستش

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 716 بازدید

بازدید دیروز: 2761 بازدید

بازدید کل : 9886751 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی