لوگو انزلی پرس

رسانه انزلی پرس

talabsozii
5/5

60 هکتار دیگر از تالاب انزلی در آتش سوخت !

طبق شواهد محلی حریق از بخش شیجان شهرستان خمام آغاز شده و به جهت وزش باد گرم که از سمت تالاب به سوی دریاست دامنه آتش سوزی به روستاهای اطراف انزلی شانگهای پرده، لیجارکی و طالب آباد و شهرک صنعتی حسن رود کشیده شده است.

به گزارش انزلی پرس – معاون امور عمرانی فرمانداری انزلی به خبرنگار ایرنا گفت: طبق شواهد محلی حریق از بخش شیجان شهرستان خمام آغاز شده و به جهت وزش باد گرم که از سمت تالاب به سوی دریاست دامنه آتش سوزی به روستاهای اطراف انزلی شانگهای پرده، لیجارکی و طالب آباد و شهرک صنعتی حسن رود کشیده شده است.

بابک شکوهی راد ادامه داد: حریق علی رغم تلاش‌های آتش نشانان شهرداری انزلی، منطقه آزاد و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش همچنان ادامه دارد و آتش نشانان و نیروهای بومی منطقه تلاش دارند جلوی گسترش آتش را به سمت مناطق مسکونی و شهرک مسکونی بگیرند.

وی با بیان اینکه علت حادثه در دست بررسی است احتمال عمدی بودن این حادثه را مردود ندانست و افزود: منطقه‌ای که دچار آتش سوزی شده ۶۰ هکتار نیزار و از اراضی ملی چسبیده به تالاب بین المللی انزلی است که به نظر می‌رسد با فروکش کردن باد در ساعات پایانی روز آتش خود به خود خاموش شود.

اولین آتش سوزی تالاب انزلی سوم شهریورماه امسال در پنج هکتار از نیزارهای روستای شانگهای پرده انزلی اتفاق افتاد و شواهد حاکی از عمدی بودن این آتش سوزی با هدف زمین خواری بود.

آتش سوزی بزرگ بعدی تالاب هشتم شهریور ماه امسال صورت گرفت که ۱۲ هکتار از نیزارهای منطقه چراغ پشتان انزلی در آتش سوخت و این آتش که با تلاش شبانه روزی آتش نشانان، محیط بانان، نیروهای هلال احمر، ستاد بحران از شدت آن کاسته شده بود سرانجام با کمک هواپیمای آتش نشان و با باراش باران به طور کامل خاموش شد.

در سال ۹۸ نیز حدود ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی توسط سودجویان به آتش کشیده شد.

آخرین اخبار انزلی پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *