لوگو انزلی پرس

رسانه انزلی پرس

IMG_20220205_220044_825
5/5
استاندار گیلان: دهیاران حق داشتن مشاور املاک را ندارند

به گزارش انزلی پرس و به نقل از ایسنا، استاندار گیلان عنوان کرد: گاهی گزارش هایی دریافت می شود که برخی از دهیاران در محل سکونت و خدمت خود امتیاز مشاور املاک دارند و به موازات مسئولیت شان به خرید و فروش اراضی و مسکن می‌پردازند و این خلاف است و دهیار باید بین بنگاه‌داری و دهیاری یکی را انتخاب کند.

اسدالله عباسی امروز در حاشیه جلسه ویدئوکنفرانسی شورای عالی مسکن، اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد مسئله جوانی جمعیت به حوزه مسکن مربوط می‌شود، زیرا هر زوجی برای ازدواج به مسکن مناسب نیاز دارد.

وی با اشاره به افزایش بی‌رویه اجاره بهای مسکن در گیلان گفت: با توجه به دستور جلسه و مباحث مطرح شده در جلسات قبل انتظار دارم ‌برخی از نکات از جمله بحث اجاره مسکن و نظارت بر بنگاه ها و مشاوران املاک جدی گرفته شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه محدویت اراضی برای ساخت مسکن در گیلان وجود دارد، افزود: محدودیت زمین برای ساخت مسکن در این استان امری غیر قابل کتمان است ولی اقدامات خوبی در خصوص ساخت مسکن در مناطق دارای متقاضی زیاد انجام شده است.

عباسی یکی از مشکلات موجود در گیلان در خصوص نهضت ملی مسکن را عدم واریز مبلغ تعهد شده توسط متقاضیان دانست و تصریح کرد: در برخی از مناطق استان اراضی برای ساخت مسکن تهیه شده و هیچ مشکلی وجود ندارد ولی متقاضیان مبلغ مورد نیاز برای پذیرش در طرح مسکن را پرداخت نکردند که باید دلیل این امر مشخص شود.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان باید علت کاهش مبلغ واریزی توسط متقاضیان نهضت ملی مسکن‌ را مشخص کنند و در صورت نیاز به این افراد کمک شود.

استاندار گیلان با تاکید بر استفاده بهینه از اراضی دارای کاربری مسکونی در گیلان گفت: اراضی بدون استفاده با کاربری مسکونی دارای متراژ بسیار زیاد باید در راستای نهضت ملی مسکن مورد استفاده قرار گیرند؛ در غیر این صورت باید در جهت خدمات عمومی و فضای سبز از دارایی های طرح مولدسازی استفاده شود.

وی افزود: اجرای درست نهضت ملی مسکن یکی از مهمترین اهداف دولت سیزدهم در تمامی استان‌ها است از این رو نباید اجازه دهیم عملکرد مناسب گیلان در این حوزه باعث کندی روند و عملکرد جهادی مسئولان شود.

عباسی با بیان اینکه وضعیت مسکن مهر در گیلان باید هرچه سریع تر توسط نهادهای مربوطه تعیین تکلیف شود، تصریح کرد: ادامه داشتن این روند در خصوص مسکن مهر برای استانی مثل گیلان زیبنده نیست که باید برای آن فکری شود.

وی با اشاره به رتبه پنجم گیلان در طرح بازآفرینی شهری بیان کرد: در بخش مسکن با توجه به دسته بندی‌های انجام شده، بافت فرسوده یک ظرفیت است که باید در تمامی شهرستان‌ها به توسعه مناطق فرسوده با اعطای تسهیلات توجه شود.

نماینده عالی دولت در گیلان وجود اراضی در روستاها را یک ویژگی در جهت جلوگیری از مهاجرت روستا به شهر دانست و گفت: برای ساخت منازل مسکونی به ویژه در روستاها که اراضی وجود دارد، تسهیلات لازم اعطا و از مانع تراشی جلوگیری شود.

آخرین اخبار انزلی پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *