لوگو انزلی پرس

رسانه انزلی پرس

NASER-RAMEZANI
5/5

بیوگرافی استاد ناصر رمضانی

ناصر رمضانی
استاد ناصر رمضانی – هنرمند نقاش اهل بندرانزلی

انزلی پرس – استاد ناصر رمضانی یکی از هنرمندان شهر انزلی است که با نقاشی های منحصر به فرد، انزلی را آنگونه که بود به تصویر کشیده است، تصاویر خلق شده توسط استاد ناصر رمضانی شما را شگفت زده خواهد کرد.

استاد رمضانی در صفحه فیسبوکش، خود را اینگونه معرفی می کند :

من ناصر رمضانی متولد 1334 در بندر انزلی هستم، دوران دبستان و دبیرستان را در مدرسه فردوسی بندر انزلی گذراندم، نقاشی با پاستل دل مشغولی من بود و چند سال مقام اول این رشته را در مسابقات استانی که زیر نظر آموزش و پرورش بود بدست آوردم .

در سال 55-1354 در کلاسهای آزاد دانشگاه تهران که زیر نظر استاد هانیبال الخاص دوره طراحی و رنگ را گذراندم و در سال 58- 1357 در رشته معماری به دانشگاه راه و ساختمان وابسته به دانشگاه پلی تکنیک تهران راه یافتم .

بعد از 2 ترم با شروع انقلاب فرهنگی به جهت تاهل و نداشتن پشتوانه مالی با همه دلبستگی هایی که به این رشته داشتم ، انصراف دادم و به بندر انزلی برگشتم و اولین گالری تخصصی نقاشی در استان گیلان را در سال 1359 بنام کوچک خان و به مدت 2 سال تاسیس نمودم.

در سال 1380 در کلاسهای تخصصی هنرهای تجسمی که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار شد ، شرکت کرده و با احراز رتبه ممتاز این کلاسها را پشت سر گذاشتم و در سال 1385 آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی حجم سبز را تاسیس کردم .

بیش از 50 نمایشگاه جمعی و انفرادی در شهرهای مختلف برگزار کردم که از مهمترین آنها میتوان به : موزه هنرهای معاصر ، نمایشگاه هنرمندان گیلان در باکو ، گالری ضرابی تهران ، فرهنگسرای بهمن ، نمایشگاه ارسباران تهران و گالری پویای رشت اشاره کرد .

از شناسنامه هنری من 1 اثر در موزه هنرهای معاصر و 2 اثر در فرهنگسرای گنجینه ی موزه ی نیاوران موجود است.

استاد ناصر رمضانی

آخرین اخبار انزلی پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *