لوگو انزلی پرس

رسانه انزلی پرس

Talab
5/5
تالاب بین‌المللی انزلی دستاویز حریق‌های عمدی و غیرعمدی

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری فارس، تالاب بین المللی انزلی یکی از زیستگاه‌های مهم طبیعی و جانوری در کشور است که هرساله گردشگران بسیاری را جذب خود می‌کند.

در چند سال اخیر شاهد حریق‌های عمدی و غیرعمدی در تالاب بین المللی انزلی بودیم که بخش قابل توجه‌ای از اراضی اطراف این زیستگاه طبیعی جانوران و پرندگان هستیم که به یک معضل در این تالاب مبدل شده است.

هر چند بارها کارشناسان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی نسبت به صدمات ایجاد حریق در تالاب بین المللی انزلی به منظور افزایش اراضی تحت اختیار افراد هشدار دادند ولی اواخر شب گذشته بار دیگر شاهد ایجاد حریق در بخشی از تالاب بین المللی انزلی بودیم.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، سه شنبه شب گذشته تالاب انزلی بار دیگر دچار آتش‌سوزی شد که عملیات اطفای حریق توسط آتش‌نشانان از ساعت حدودا ۲۰ آغاز و با تلاش نیروهای عملیاتی تا قبل از ساعت ۲۲ به صورت کامل اطفا شد.

امیر مرادی می‌گوید، ۲ هزار متر از اراضی تالاب بین المللی انزلی دچار حریق شد که اگر اقدام فوری و سریع نیروهای امدادی و آتش نشانی نبود این میزان حریق با توجه به گرمای هوا و وزش باد بخش اعظمی از تالاب را دچار حریق می‌کرد.

آن‌طور که مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان می‌گوید، عمدی یا غیرعمدی بودن حریق ایجاد شده در تالاب بین المللی انزلی در دست بررسی بوده و علت این حادثه به محض اطلاع، به مردم اعلام می‌شود.

یکی از اهداف سودجویان از ایجاد حریق عمدی در تالاب بین المللی انزلی به‌خصوص در فصل بهار و تابستان افزایش اراضی تحت اختیار خود به طور غیر قانونی است که برخورد جدی با این افراد بدون شک نقش مهمی درعدم این اتفاق دارد.

آخرین اخبار انزلی پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *