لوگو انزلی پرس

رسانه انزلی پرس

bedehi
5/5
فرشید طاهری: فقط پنجره نقل و انتقالاتی ۴ باشگاه باز است

به گزارش انزلی پرس و به نقل از سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، فرشید طاهری در خصوص فهرست بازیکنان مجاز تیم ها، مربیان و شرایط نقل و انتقالات لیگ برتر توضیحاتی را به شرح زیر اعلام کرد:

هر تیم می تواند ۱۹ بازیکن بزرگسال، ۶ بازیکن زیر ۲۳ سال، ۶ بازیکن زیر ۲۱ سال داشته باشد که مجموع این نفرات ۳۱ بازیکن می شوند. البته یک فهرست سهمیه بازیکنان خاص( محدویت سنی) هم داریم که هر باشگاه می تواند ۶ بازیکن آکادمی ورده های پایه خود را به صورت قرضی به تیم های دیگر قرض بدهند که نام آنها در این فهرست سهمیه خاص قرار می گیرد.منظور از بازیکنان آکادمی همان بازیکنان کنونی امید و جوانان باشگاه است.

شایان ذکر است که در فهرست ۱۹ نفره ،هر باشگاه می تواند حداکثر ۵+۱ یک بازیکن خارجی جذب کند که یکی از این بازیکنان حتما باید از قاره آسیا باشد.

طبق مقررات جدید نقل و انتقالات و الزامات رعایت سقف بودجه از سوی باشگاه ها که مورد تاکید نهادهای نظارتی هم هست باشگاه ها مکلف به اعلام بودجه خود به سازمان لیگ فوتبال ایران تا تاریخ ۲۵ تیر ۱۴۰۲ هستند و بدون اعلام بودجه، سامانه نقل و انتقالاتی باشگاه ها باز نمی شود. متاسفانه تا این لحظه هیچ باشگاهی بودجه خود را به سازمان لیگ اعلام نکرده و همچنین هیچ اقدامی برای ثبت قرارداد بازیکنان تیم شان انجام نداده اند این در حالی است که نقل و انتقالات از ۲۰ خرداد آغاز شده است.

مدارک لازم برای مربیگری در لیگ برتر

طبق دستور العمل نظام هماهنگ آموزش و ارتقا مربیان، کادرفنی تیم ها برای فعالیت در لیگ برتر به شرح زیر است:

سرمربی و مربیان : مدرک A آسیا

مربی بدنساز: مدرک مربیگری سطح یک آسیا

مربی دروازه بانان: مدرک مربیگری سطح دو آسیا

البته باتوجه به مصوبه کارگروه نقل و انتقالات، مربیان و سرمربیان برای ثبت قرارداد فصل جدید خود باید تاییدیه اعتبار مدرک مربیگری خود را از کمیته آموزش فدراسیون دریافت و به سازمان لیگ فوتبال ارایه کنند.

فقط پنجره نقل و انتقالاتی ۴ باشگاه باز است

برای ثبت قرارداد و صدور کارت بازیکنان باشگاه های مختلف یکی از شروط اصلی نداشتن بدهی و گرفتن مجوز های لازم از سوی کمیته های تعیین وضعیت، انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال است. تاکنون فقط ۴ باشگاه سپاهان اصفهان، نساجی مازندران، ملوان بندرانزلی و گل گهرسیرجان هیچ بدهی ندارند و پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه ها باز است و سایر باشگاه ها هرچه زودتر باید نسبت به رفع مسدودی پنجره نقل و انتقالاتی خود اقدام کنند.

آخرین اخبار انزلی پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *