لوگو انزلی پرس

رسانه انزلی پرس

Pejman-Nouri8
5/5
ملوان در فصل گذشته 100 میلیارد هزینه کرده است
پژمان نوری – مدیرعامل باشگاه ملوان

به گزارش انزلی پرس و به نقل از ورزش سه، با پایان مسابقات لیگ برتر فوتبال، خبرنگار ورزش سه گفت‌وگوی مفصلی با پژمان نوری، مدیرعامل ملوان انجام داد و نظر وی را در مورد مسابقات این فصل و سختی‌ها و مشکلات اداره یک باشگاه پرطرفدار در لیگ برتر فوتبال جویا شد.

کاپیتان محبوب دیروز و مدیر جوان امروز انزلی‌چی‌ها با تأکید بر بهره‌گیری مناسب از نیروی انسانی کاربلد، در اختیار داشتن منابع مالی را مهمترین بخش از مدیریت در فوتبال حرفه‌ای می‌داند. در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانید؛

  • آقای نوری از فصلی که پشت سر گذاشتید صحبت کنید. شرایط متفاوتی با لیگ یک داشتید؟

از اولین سال حضورم به عنوان مدیرعامل در باشگاه تلاش کردم با استفاده از نیروهای جوان، مستعد و بومی تحولی در ساختار مدیریت باشگاه ملوان به وجود بیاورم که خوشبختانه نتیجه این امر را در دو فصل اخیر به وضوح شاهد بودیم و به گواه بسیاری از کارشناسان و فوتبال‌دوستان، ملوان در حال حاضر در شاخه‌های مختلف یکی از بهترین عملکردها را در میان تمامی باشگاه‌های فوتبال کشور دارا بوده است و به قول معروف تیم پشت تیم بسیار توانمندی داشتیم اما این عملکرد خوب زمانی به چشم اهالی فوتبال آمد که با حضور مهندس پوررشید به عنوان حامی مالی، باشگاه ملوان در بهترین شرایط تاریخ خود به سر بُرد به شکلی که حتی در زمان تصدی منطقه آزاد بندرانزلی هم چنین شرایط بی‌نظیری در ملوان وجود نداشت.

  • به بحث تیم بزرگسالان بر خواهیم گشت. به نظر می‌رسد ملوان یکی از معدود باشگاه‌هایی باشد که در قسمت آکادمی هم سرمایه گذاری خوبی انجام داده است.

بله انزلی و گیلان همیشه سرشار از بازیکنان با استعداد بوده اما چند سالی بود که به دلیل مشکلات مالی در چرخه کشف، پرورش و استفاده از بازیکنان جوان در ملوان وقفه افتاده بود. خوشبختانه با حمایتهای مهندس پوررشید و زحمات همکاران من در آکادمی باشگاه، تمامی رده‌های پایه ما در لیگ برتر حضور دارند و نتایج قابل قبولی را نیز کسب کرده و چند نفر از بازیکنانمان در رده‌های سنی مختلف به عضویت تیم‌های ملی درآمده‌اند. ضمن این‌که امکانات ساختاری خوبی هم برای آنها فراهم شده که قطعاً نتایج این توجه و سرمایه‌گذاری را در آینده در تیم بزرگسالانمان شاهد خواهیم بود.

  • به استادیوم شادروان سیروس قایقران برسیم. سال‌ها بود که هم تیم‌های حریف و هم تیم ملوان از شرایط استادیوم شکایت داشتند و آن را شایسته تیم ریشه‌دار ملوان و شهر فوتبال‌خیز انزلی نمی‌دیدند؛ به نظر می‌رسد این شرایط نیز تغییر کرده است.

کاملاً درست است. سال‌ها بود که تیم ما به‌علت کیفیت نامناسب چمن از ارائه بازی‌های تاکتیکی و زیبا روی زمین محروم بود. ضمن اینکه سایر قسمت‌ها به‌ویژه سکوها و رختکن‌ها در شأن هواداران و بازیکنان و کادر فنی ملوان نبود. باز هم به همت مهندس پوررشید و با کمک یک تیم متخصص کل چمن استادیوم و همچنین رختکن‌ها بازسازی شد. ضمن این‌که در بخش سکوها و فضای استادیوم هم همکاری خوبی از مسئولان شهرستان و استان به‌ویژه دوستانمان در شورای شهر، شهرداری، هیئت فوتبال و اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهد بودیم تا بتوانیم در ورزشگاه خودمان میزبان حریفان باشیم که قدردان زحمات همه دوستان هستم.

  • به کمک مسئولان شهرستان و استان اشاره کردید؛ اما به نظر می‌رسد هم شما و هم مازیار زارع از حمایت‌های انجام‌شده توسط مسئولان راضی نیستید.

ببینید همیشه توقع مردم انزلی این است که همه افرادی که مسئولیتی دارند، تمام توان خود را برای حمایت از ملوان صرف کنند. ما هم به‌نمایندگی از مردم، این توقع را داشتیم و بارها هشدار دادیم که یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند تمامی بار یک باشگاه، آن هم با عیال‌واری ملوان را با این کیفیت به دوش بکشد. فکر می‌کنیم که در سایر شهرها و استان‌ها حمایت بیشتری، چه مادی و چه معنوی، از تیم‌هایشان صورت می‌گیرد. در هر صورت، گلایه‌هایی بود که امیدوارم در فصل بعد بهترین پاسخ به توقعات مردم داده شود.

  • به بحث تیم بزرگسالان برگردیم. فصل را خوب شروع نکردید و با یک نتیجه عجیب به پایان رساندید که باعث بروز شایعاتی شد. آیا با توجه به شرایط از نتایج به‌دست‌آمده در این فصل راضی هستید؟

ابتدای فصل زمان مهمی را از دست دادیم و دیرتر از سایر رقبا شروع کردیم. به همین دلیل، نتایج‌مان در چند هفته ابتدایی چندان مطلوب نبود؛ اما با توجه به توانایی‌های بازیکنان و کادر فنی که اسکلت تیم فصل گذشته‌مان را تشکیل می‌دادند و ترمیم نقاط ضعف‌مان توسط بازیکنان جدید، هر چه گذشت بهتر و بهتر شدیم. در بحث جذب بازیکن باید به نقش مهم نیروی دریایی و به‌ویژه امیر سعادت و امیر سلطان‌آبادی در حمایت از ملوان اشاره کنم که توانستیم بازیکنان سرباز باکیفیتی را با حداقل مبلغ قرارداد در اختیار بگیریم. در نیم‌فصل هم با وجود این‌که به لطف مهندس پوررشید بودجه مناسبی برای جذب بازیکنان جدید داشتیم، اما اکثر بازیکنان داخلی باکیفیت تحت قرارداد بودند و با بازیکنان خارجی مدنظر هم به دلایلی به توافق نرسیدیم. البته تا آستانه توافق با یک بازیکن خارجی نام‌آشنا پیش رفته بودیم که ایشان با مبلغ کمتری به یکی از تیم‌های سرشناس کشور پیوستند؛ هرچند که به‌دلیل مصدومیت فرصت چندانی برای حضور در میادین را پیدا نکرد. اما برخلاف برخی اظهارنظرها از طرف افراد ناآگاه، مهمترین نکته در مورد شرایط این فصل تیم ما، انجام به‌موقع تمامی تعهدات قراردادی و پرداخت پاداش‌های متعدد و اعزام و اسکان در بالاترین سطح ممکن بود. به‌شکلی‌که بعید می‌دانم تیم دیگری در فوتبال ما با پرواز چارتر به تمامی مسابقات خارج از خانه خود اعزام شده باشد و در پایان فصل با تمامی بازیکنان و کادر فنی، از جمله مربی خارجی تسویه‌حساب کرده باشد که این عامل باعث شد بازیکنان و کادر ما تا پایان فصل دغدغه‌ای غیر از فوتبال نداشته باشند.

به همین دلیل، فکر می‌کنم اگر اشتباهات داوری -که توسط کارشناسان تأیید شده- نبود یا کمتر بود، با همین پتانسیل و شرایط و با توجه به نزدیکی امتیازات تیم‌ها در جدول، به‌راحتی می‌توانستیم در نیمه بالای جدول حضور داشته باشیم. البته نمی‌خواهم همه تقصیرات را بر گردن داوران و خارج از مجموعه خودمان بیندازم؛ چراکه از وقتی به خاطر می‌آورم، ملوان همیشه بیشترین ضررها را از بحث داوری داشته و این قضیه موضوع جدیدی نیست. ما خودمان هم امتیازات حساسی را به‌ویژه در مسابقات خانگی از دست دادیم. به‌طور مثال، امتیازات مسابقه با هوادار، مس رفسنجان، یا مس کرمان و … می‌توانست باعث شود نتیجه‌ای درخور حمایت‌های هواداران پرشور و پرشمارمان و زحمات و حمایت‌های مهندس پوررشید -که با کمک دوستان‌شان رقمی در حدود صد میلیارد تومان در این فصل برای باشگاه ملوان هزینه کردند- به دست بیاوریم.

  • در مورد شایعات بازی آخر؟

شایعاتی نشنیده‌ام. نتیجه‌ای که در زمین رقم خورد، کاملاً فوتبالی بود و همه ما در به‌وجودآمدن چنین اتفاق خجالت‌آوری مقصر هستیم. از همین جا از طرف همه عوامل باشگاه از هواداران عزیزمان عذرخواهی می‌کنم.

  • فصل آینده و صحبت پایانی؟

از نیروی دریایی ارتش و مسئولان شهری و استانی که پای کار بودند، تیم متخصص آماده سازی چمن استادیوم، هواداران پرشورمان و رسانه هایی که در بدترین شرایط دست از حمایت ما برنداشتند، دوستان و همکاران توانمندم در باشگاه، همه بازیکنان و کادر فنی این سالها و در نهایت از شخص اشکان پوررشید، برادران رامخو و اسپانسر تیم تشکر می کنم. در این چهار سال با کمک هم کاری کردیم که می توان با رضایت درباره آن حرف زد هرچند که باز هم درخور نام بزرگ ملوان و هوادارانی که شاهد قهرمانی ها و نتایج درخشان این تیم بوده اند؛ نیست. امیدوارم فصل آینده با حمایت همه مسؤولین و دوستداران، بهترین ها برای این باشگاه دوست داشتنی رقم بخورد.

آخرین اخبار انزلی پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *