لوگو انزلی پرس

رسانه انزلی پرس

5/5
ملوان – سپاهان / نبردی حساس برای کل ایران !
ملوان - سپاهان

به گزارش انزلی پرس، از هفته بیست و هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران عصر امروز.

در دیداری حساس تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و سپاهان اصفهان در ورزشگاه زیبای نقش جهان به مصاف هم خواهند رفت.

نتیجه این دیدار برای هر دو تیم بسیار مهم و حیاتی است ، اصفهانی ها با توجه به نتیجه روز گذشته دربی تهران که با پیروزی پرسپولیس همراه بود.

در صورت لغزش صدر جدول را در فاصله سه هفته مانده به پایان مسابقات تقدیم حریف سنتی خود خواهند نمود.

و ملوانان با نتیجه ای که روز گذشته تیم صنعت نفت آبادان بدست آورده است مجددا خطر سقوط به به لیگ دسته اول را احساس می کند.

در پنج دیدار گذشته این دو تیم اصفهانی ها موفق به شکست ملوان نشده اند.

اما ملوان در یک دیدار به پیروزی دست یافته است و چهار دیدار دیگر نیز در اصفهان و انزلی با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

ملوانان که هفته گذشته از ناحیه داوری ضربه خورده اند حالا امیدوارند از اصفهان با دست پر راهی انزلی شوند.

تا هوادارانشان بدون استرس از دیدارهای هفته های پایانی این تیم لذت ببرند.

یک پاسخ

 1. درود وقت بخیر//در صورت امکان، یادداشت زیر به عنوان مطلبی در انزلی پرس کار شود.
  … تیم منتخب تاریخ فوتبال گیلان
  این نوشتار درباره تیم ایده‌آل تاریخ فوتبال گیلان است. «فوتبال گیلان» نتیجه‌گیرترین و توانمندترین قطب فوتبال کشور در میان استان‌های فوتبال‌خیز بوده که از دیرباز متناسب با وسعت و جمعیت، امکانات موجود، سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته و ساختار ضعیف و مدیریت‌های ناتوان فوتبالی، ورزشی، اقتصادی و سیاسی در منطقه، نتیجه‌گیری‌های بسیار مثبتی را در کارنامه خود داشته است.
  1-در این دست گزینش‌ها و غربال‌گری‌ها برای تعیین برترین‌ها از میان انبوهی بازیکن نخبه در پست‌های مشابه تخصصی، نباید الگوها و واقعیات «کنونی» در عرصه فوتبال داخلی را ملاک ارزیابی فوتبالیست‌ها در «کلیه ادوار» قرار داد؛ چراکه قطعاً فوتبالیست‌های زبده‌تر و تکنیکی‌تر و فوتبال‌فهم‌تر در درازنای تاریخ فوتبال گیلان بوده‌اند که علی‌رغم برخورداری‌شان از مدارج بالای فنی، نظر به رسانه‌ای‌نشدن و عمومیت‌نیافتن اخبار و جریانات فوتبال در ادوار قدیم، هم‌زمان با خاتمه دوران بازیگری‌شان، نام و یادشان نیز به فراموشی سپرده‌شده است. نمونه بارز این قضیه بازمی‌گردد به توپچی‌های قهار تیم فوتبال کلنی (منتخب) انزلی در اواخر دهه 1340.
  2-گزینش سیستم معتدل 2-4-4 به‌عنوان سیستم حرکتی غالب در فوتبال گیلان در گستره زمانی بیش از 6-5 دهه رسمیت‌یافتگی فوتبال در گیلان کاملاً بجا و اصولی است؛ چراکه علاوه بر صحه‌نهادن بر شاخصه تعادل و انطباق میان کلیه ارکان تیم و تقویت وزن حرکتی که برایم بیش از هر چیز یادآور حضور پرصلابت و پرفروغ ملوان در دهه طلایی 1360 با سیستم 2-4-4، غالباً با چنین آرایشی رویاروی حریفان است:
  حبیبی
  دلخوش قدیربحری صنوبری (قویدل چوکامی)
  پورغلامی
  محمدوند فکری (عزت‌اللهی، قدیری) گروهی
  قایقران (محمدیان)
  احمدزاده اسپندار
  مبتنی است بر تمرکز بر توانایی‌های هافبک‌های میانی خوش‌فکر و مقتدر، با هنر مثال‌زدنی توپ‌رسانی، بازیگردانی، تعویض مناطق بازی در کمترین زمان و با کمترین خطا، به‌انضمام توان شوت‌زنی بالایشان که همواره در یادها باقی است و در بهره‌مندی از«فکر فوتبال» آن‌ها را کنار هم قرار می‌دهد و هافبک وسط‌های فوتبال گیلان و سرآمدشان سیروس قایقران را در زمره فنی‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ فوتبال ایران جای می‌دهد و ازاین‌روست که سیستم 2-4-4 مبتنی بر: پوشش‌ها-تعادل لحاظ‌شده میان کلیه خطوط که فراهم‌ساختن فضا و شرایط مانور تیمی را در پی دارد، برای فوتبال گیلان و هافبک‌های خلاقش اولویت می‌یابد.
  دیگر فوتبالیست‌های شایسته حضور در ترکیب تیم تاریخ فوتبال گیلان عبارتند از: امید هرندی-محمد حبیبی- بهزاد داداش‌زاده- رحمت‌الله فیضی‌مقدم -سیاوش ناصح-نادرعزت‌اللهی-جاوید جهانگیری ـ پژمان نوری و…
  در پایان تیم برگزیده و ایده‌آل تاریخ فوتبال گیلان به این شرح معرفی می‌شود:
  دروازه‌بان: هادی طباطبائی
  دفاع آخر-پوششی: محمد قدیربحری مدافع پوششی تمام‌عیار با آرامش، درایت و بازیخوانی بالا و از عوامل اصلی در تثبیت تعادل تیمی ملوان در دهه 1360 و ایجاد نظم در خط دفاعی از سویی و همچنین با توجه به توان لیبرویی و سوئیپری‌اش، غالباً آغازگر حرکت روبه‌جلوی ملوان بود و از سوی دیگر به‌عنوان کاپیتان شایسته ملوان در اسفند 1369 و در تک‌بازی فینال و غلبه ملوان بر استقلال در ضربات پنالتی در ورزشگاه آزادی و قهرمانی ملوان، جام قهرمانی را بالای سر برد.
  دفاع راست: فرهاد صیادمصلح
  دفاع یارکوب (جلوزن): در سیستم 2-4-4 استفاده از دو مدافع یارکوب (پورغلامی-حسینی) منطقی نیست و می‌توان به ترتیب اولویت از این گزینه‌ها بهره برد، همچنین منوچهر ناوران مدافع یارگیر جسور و جنگنده و کاپیتان ملوان در قهرمانی نخستین دوره جام حذفی باشگاه‌های کشور در سال 1355.
  دفاع چپ: علی پورموقری (مدافع چپ خوش‌استیل و تکنیکی تیم‌های ملوان و چوکا انزلی و تیم‌های ملی جوانان و امید در دهه 1370).
  هافبک راست: علی نیاکانی مقدم (گوش راست مهارنشدنی ملوان در جام تخت‌جمشید با شتاب اولیه و سرعت فوق‌العاده و فرارهای توقف‌ناپذیر که نظر به روند بی‌پایان هجوم و گلزنی به سود ملوان همراه با اسپندار و جهانی، لقب «سه تفنگدار» را در جامعه فوتبال ایران زیبنده خود ساخت).
  هافبک میانی: محمود فکری (هافبک میانی نابغه و همیشه مطمئن ملوان و چوکای بندرانزلی و منتخب گیلان) و سیروس قایقران.
  هافبک چپ: رضا ویشگاهی
  مهاجم: عزیز اسپندار و محمد احمدزاده
  سرمربی: بهمن صالح‌نیاـ کمک مربیان: مجید جهانپور و نصرت ایراندوست
  سروش ملت‌پرست بندرانزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *