لوگو انزلی پرس

رسانه انزلی پرس

Malavan-Tahlil
5/5
ملوان و شروعی غافلگیر کننده !

انزلی پرس – دو هفته از آغاز فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران گذشت و ملوانان در این دو هفته حتی موفق به کسب یک امتیاز هم نشدند اما اگر منصفانه تحلیل کنیم ملوان در هیچ کدام از این دو دیدار سزاوار شکست نبود.

بر خلاف تصور بسیاری از هواداران ملوان، تیم مهدی تارتار در دو هفته اول آن تیم کاملا تدافعی که پیش از شروع مسابقات تحلیلگران بر آن تاکید می کردند نبود، ملوان ساختار دفاعی منسجم تری پیدا کرده اما در خط حمله نیز کاملا زهردار و خطرناک عمل می کند، گواه این ادعا تعداد حملات خطرناک ملوان در دو دیدار اخیر است.

اما چرا ملوان مدل تارتار شروعی غافلگیر کننده داشته است ؟

دلیل اول باگ هایی است که در خط دفاع و دروازه ملوان وجود دارد و به همین دلیل هنوز نمی توان با اطمینان کامل گفت که این دژ کاملا مورد اطمینان و نفوذ ناپذیر است، اشتباهات انفرادی بازیکنان در دو دیدار اخیر باعث آسیب های جدی به تیم شده است.

دلیل دوم هم میل به هجوم و خلق موقعیت های فراوانی است که ملوانان در دو دیدار ابتدایی فصل از خود نشان داده اند.

نمایش ملوانان در دیدار با استقلال تهران که بدون شک یکی از 3 تیم کاملا آماده و مدعی قهرمانی است شگفت آور و غرور انگیز بود، بدون شک هواداران ملوان از نوع بازی قوهای سپید در این دیدار سنتی لذت بردند و به تیم خود افتخار کردند.

هواداران قوهای سپید انزلی در 10 سال گذشته چنین بازی روان و شجاعانه ای را در برابر تیم های مدعی نظیر استقلال و پرسپولیس آن هم در ورزشگاه آزادی به یاد ندارند و تاریخچه نتایج 10 فصل اخیر به خوبی نشان می دهد که ملوان در طی این سالها به تیمی کامل معمولی و بی آزار در برابر تیم های سرخابی تبدیل شده بود.

در فوتبال جای اما و اگر وجود ندارد، بیاییم به جای شاید و اگر بگوییم مهران احمدی در دیدار های آینده آنقدر خواهد درخشید که پنالتی از دست رفته دیدار با استقلال را خیلی زود به فراموشی خواهیم سپرد.

ملوان نه در برابر ذوب آهن و نه در برابر استقلال تیمی دست و پا بسته نبود و تا آخرین لحظه برای جبران و رسیدن به امتیاز تلاش کرد و همین موضوع نویدبخش روزهای خوبی است که در انتظار انزلیچی ها خواهد بود.

بدون شک با تحمل و حمایت بیشتر فصلی جذاب در انتظار مردم فوتبال شناس انزلی و گیلان خواهد بود، این ملوان نشان داد که حرفهای بسیاری در ادامه راه برای گفتن خواهد داشت. نویسنده : اسماعیل راد

آخرین اخبار انزلی پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *